Loading...

Prodejna „Zdravá Sladovna“ nevznikla nahodile a lehce. Jejím základem byl jeden životní příběh „Můj příběh“.foto

Jmenuji se Barbora Harvišová a již od mala jsem byla silnější postavy. V období puberty mi tento stav začal samozřejmě vadit, protože jsem si připadala pro opačné pohlaví silně nepřitažlivá. Můj taťka v tu dobu ze zdravotních důvodů začal experimentovat s jídlem a já viděla, co změna jídelníčku nejen s jeho zdravím, ale i s váhou dělá. A tak začaly mé první pokusy a experimenty s jídlem, které přinesly pozitivní změnu.

Druhé mé zásadní období nastalo po mých dětech. U prvního těhotenství jsem přibrala 22kg a po porodu mi téměř vše zůstalo. Jelikož jsem do roku otěhotněla znovu, kila se jen nabalila a zůstala na mě přilepena dalších 5 let. Má ustálená váha v tomto období byla 89kg. Cílila jsem se hrozně, málo jsem jedla, byla jsem pořád unavená, naštvaná a řešila jsem, co s tím. Navíc, v tomto období jsem již byla zpátky v pracovním procesu. Každý den jsem chodila na menu do restaurace a o pravidelnosti jídla se nedalo vůbec mluvit. Už ani nevím, jak se to vše tenkrát semlelo, ale vím, že jsem chtěla mít pro svoje děti i manžela znovu energii, na jakou jsem byla zvyklá a navíc jsem toužila znovu zhubnout a to alespoň na 70kg. Začala jsem si pravidelně připravovat do práce krabičky a striktně dodržovat 5 porcí jídel denně. Jen to stačilo, aby tuto změnu moje tělo zaznamenalo a moje energie i váha se začala posouvat směrem k mému cíli. Skončila jsem na 72kg a byla jsem spokojená.

V roce 2010 jsem změnila zaměstnání, kde jsem potkala partu skvělých lidí, kteří byli nějak jiní, než lidé, mezi kterými jsem se doposud pohybovala. Vymýšleli spoustu akcí, soutěží a společně jsme tvořili skvělý tým. Připadala jsem si, jako bych byla mezi anděly, čím jim za ty krásné 4 roky děkuji. Jednou z našich trochu trhlých nápadů byla soutěž, kdo z našeho 10 členného týmu za půl roku nejvíce zhubne. Šli jsme do toho všichni, dokonce i ti, kteří to vůbec nepotřebovali, tím nás skvěle podpořili, protože jsme věděli, že tím pádem máme my ostatní větší šanci na výhru. Takže jsem nasadila svoji osvědčenou techniku pravidelnosti jídla, ale nějak se nic nedělo. Protože jsem člověk, který nerad prohrává a za každou cenu chce věci dovést do konce, ponořila jsem se do alchymie našich potravin naplno, začala jsem zjišťovat, že zrovna to, co nám nabízejí naše hypermarkety v akcích, není zrovna to pravé ořechové. Od základu jsem změnila nákupní košík, způsob přípravy pokrmů a váha se hnula. Ale ne tak moc, abych vyhrála. Přesto, že jsem již od dětství nesnášela tělocvik a hromadné cvičení, v Havířově jsem objevila studio Contours s nápisem "cvičení pro ženy po 30 letech věku". V tomto studiu jsem strávila 1 měsíc a to stačilo, abych přišla na to, že pohyb prostě miluji. Vystoupila jsem ze své zóny pohodlnosti, začala jsem pravidelně běhat, doma jsme si s manželem zřídili místnost na cvičení a povedlo se. Při vyhlášení výsledku soutěže jsme byly dvě vítězky, které zhubly téměř stejně 10kg. A protože mě stále více zajímalo, jak procesy v našem těle fungují, v roce 2011 jsem absolvovala kurz výživového poradce pod záštitou pana Ing. Ivana Macha a společnosti Nutris, který mou lásku a zálibu k novému životnímu stylu dokonal.

Všechny doposud nabyté zkušenosti jsem začala uplatňovat ve své rodině a blízkém okruhu přátel a zjistila jsem, že to opravdu funguje u všech, kteří se rozhodnou „se sebou něco udělat“ vážně a pochopí, že naše strava je nejlepším lékem pro naše zdraví, životní energii a tudíž pohodový život. Má to ale háček, aby to fungovalo, musíte CHTÍT. V roce 2014 se rozhodl můj dosavadní zaměstnavatel přemístit oddělení, kde jsem pracovala, do Prahy a já stála před rozhodnutím, co v životě budu dělat dál. Nebylo to však příliš složité, protože mít svoji prodejnu s dobrým jídlem, možnost lidem pomoci se v dnešním hektickém a přeplněném světě plném polotovarů a levných náhražek v akcích hypermarketů zorientovat, se mi již delší dobu skládalo v hlavě. Takže nezbylo nic víc, než začít jednat. Dnes existuje prodejna zdravé výživy „Zdravá Sladovna“ a já se těším na Vaši návštěvu a věřím, že přispěji i spoustou dobrých rad k Vaši spokojenosti.

Jsme tady pro vás.

logo Sladovna

 

Barča ze Zdravé Sladovny.